TOP 5 regeneračních přístrojů, které by měl každý sportovec vlastnit

hyperice-buy-with-klarna_optimized

Regenerační přístroj #1: Pěnový masážní válec

Tento regenerační přístroj je jeden z nejběžněji používaných a má to také dobrý důvod. Pěnový masážní válec může pomoci zbavit se stažených svalů a napětí. Je to pomůcka, která pomáhá regenerovat svaly, a proto by jí měl vlastnit každý sportovec. Masážní válec je možné používat před tréninkem, což zlepšuje flexibilitu anebo po cvičení k vyplavení toxinů ze svalů a k urychlení regenerace. Navíc je cenově dostupný a snadno se používá, takže neexistuje žádná výmluva, proč ho ještě nemáte! Skvělou volbou je vibrační masážní válec Therabody Wave nebo Wave Duo. Tyto masážní válce nejsou jen obyčejné válce, ale kombinují vibrační terapii s inovativní vlnovou texturou.

Regenerační přístroj #2: Masážní míček

Tato malá regenerační pomůcka je záchranou pro každého sportovce, který bojuje se staženými svaly. Masážní míček je vhodný pro zacílení na specifické svalové skupiny a uvolnění stažených a napjatých svalů. Je také ideální na masáž, která zlepšuje krevní oběh a podporuje regeneraci svalů. Opět je finančně dostupný a měl by ho vlastnit každý sportovec, který chce zlepšit flexibilitu a regeneraci svalů. Skvělým příkladem je vibrační masážní míček Therabody Wave Solo, který lze použít k aktivaci svalů, zklidnění nebo uvolnění svalů na: chodidlech, lýtkách, hýžďovém svalu, kyčelních flexorech, ramenou, zádech a předloktí. Dalším benefitem je to, že jeho vibrace uvolňují napětí a vibrace pronikají hlouběji do svalu než u klasického vibračního masážního válce.

Všechny masážní válce a míčky pro snadnou regeneraci naleznete zde v naší nabídce masážních pomůcek.

Regenerační přístroj #3: Kompresní terapie

1320-1_explore-normatec-3-refreshed-design

Některé přístroje pro regeneraci svalů fungují na principu vyvíjení tlaku a přesně tak fungují i kompresní lymfodrenážní kalhoty. Tento přístroj je navržen pro zlepšení prokrvení svalů, zmírnění křečí po cvičení a snížení otoku dolních končetin. Kompresní kalhoty jsou skvělý přístroj, který pomáhá při regeneraci po náročném tréninku. Pomáhají svalům rychleji se zotavit a snížit svalové napětí. Opravdu skvělou volbou jsou kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec, které jsou nejoblíbenějším přístrojem mezi sportovci po celém světě. Kompresní terapii můžete využít i na paže a boky. V naší nabídce přístrojů pro kompresní terapii naleznete i příslušenství větší možnosti regenerace celého těla. 

Tip pro vás! Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec 3 jsou dostupnější, něž kdy předtím! 

Regenerační přístroj #4: Tepelné vibrační návleky

hyperice-venom-inline-3-1663170996

Tento regenerační přístroj je na trhu novější, ale rozhodně stojí za to. Tepelné vibrační návleky kombinují teplo a vibrace, což příznivě působí na svaly. Použitím se snižuje bolest svalů a zvyšuje se krevní oběh. Používají se také k uvolnění svalového napětí, což ocení sportovci, kteří intenzivně cvičí a trápí je ztuhlost svalů po cvičení. Tepelné vibrační návleky nejsou nejlevnější pomůckou, ale svou práci dělají velice dobře. Skvělým příkladem pro tuto formu regenerace je vibrační tepelná terapie Venom od Hyperice: špičkové, digitální zařízení, které kombinuje teplo a vibrace. Tato kombinace zmírňuje bolest a ztuhlost svalů. Dalším benefitem vibrační tepelné terapie Venom je rozproudění kolagenu v kloubech.

Regenerační přístroj #5: Masážní vibrační pistole

Poslední regenerační pomůckou je masážní pistole. Toto zařízení využívá vibrace, které pomáhají mírnit svalové napětí a bolest, což je ideální pro sportovce, kteří se neustále potýkají s namoženými svaly. Masážní pistole je navíc vhodná vlastní masáž, ale nevýhodou je, že některé kvalitní modely mohou být dražší. Existují však některé masážní pistole jako například Hypervolt GO 2 nebo Theragun Mini, které jsou za přijatelnou cenu a nabízí skvělou regenerační terapii. Celkově vzato, pokud hledáte all-in-one zařízení, které zajistí regeneraci svalů je masážní vibrační pistole rozhodně tou správnou volbou.

Regenerační pomůcky si můžete zapůjčit v naší půjčovně Sport Recovery

Přečtěte si také: 

Autor článku: Sport Recovery