Regenerace svalů z pohodlí domova? Lze to jednodušeji než si myslíte!

Tomáš Chlup v Kompresní lymfodrenážní terapiiNormatec

"Život sportovců je plný náročných tréninků, příprav na závody, závodů a bohužel i zranění. Regenerace je pro každého sportovce velice důležitá, protože během procesu regenerace se svaly zvětšují a sílí. Bez adekvátní regenerace se sportovní výkony nebudou zlepšovat, postava se nebude měnit a tělo nebude mít energii na další sportovní činnosti. Jde regenerovat jednoduše i z domova? A jak předejít zraněním? Na tyto otázky si v tomto článku odpovíme."

Regenerace je činnost, která je velice časově náročná. Regenerační pomůcky, které lze používat z pohodlí domova ušetří mnoho času, během terapie můžete pracovat, dívat se na oblíbený pořad, číst si nebo jen relaxovat. Více o regeneraci, a proč je důležitá si můžete přečíst zde.

Jaké jsou možnosti regenerace z pohodlí domova?

Kompresní lymfodrenážní terapie

foto-t_optimized.-chlup-2

Kompresní lymfodrenážní kalhoty jsou skvělou regenerační pomůckou, kterou je možné používat z pohodlí domova. Použití je jednoduché, stačí si navléknout lymfodrenážní kalhoty, zapnout řídící jednotku, zvolit si intenzitu a čas terapie a relaxovat. Vyvíjení tlaku na bolavé a unavené partie je známe již po staletí (klasické masáže) a právě kompresní lymfodrenážní kalhoty využívají tlak v přerušovaných intervalech. Přerušovanou kompresí se podporuje cirkulace krve a odvádí se škodlivé látky vytvořené po cvičení z těla. Jejich používáním se urychlí zotavení, sníží se svalové napětí, zmírní se otoky a zánět a zlepší se tělesný oběh, který přispívá ke správné funkci srdce i svalů.

O využití kompresní lymfodrenážní terapie ve sportovní regeneraci si můžete přečíst zajímavý článek, který si pro Vás připravil Martin Schmiedl.

Vibrační terapie

img_0859_optimized

Masážní vibrační pistole kombinuje vibrace a klasickou masáž a dokáže propracovat povrchová i hluboká svalová vlákna. Díky ní je možné namasírovat téměř celé tělo kdekoli a kdykoli. Sportovcům pomáhá jak po cvičení, kdy zmírňuje bolest svalů, ztuhlost a podporuje prokrvení svalů k rychlejší regeneraci, tak před sportováním, kdy účinně zahřívá svaly. Masážní pistole má dle studií vliv na zlepšení rozsahu pohybu sportovců. Masážní vibrační pistole je vhodná pro každodenní použití z pohodlí domova, a díky vyměnitelným nástavcům je masáž ještě kvalitnější.

Ledová kompresní terapie

home-patients-and-athletes_optimized

Ledová kompresní terapie je kombinací chladu, komprese a odpočinku a je díky ní urychlen přirozený obnovovací mechanismus lidského těla. Po poranění pohybového aparátu tělo zahájí mnoho fyziologických reakcí k ochraně okolních tkání a jednou z nich je také zánět.  Kompresní ledovou terapií je snižován zánět a otok v oblasti poranění čímž je zmírňována bolest v dané oblasti. Ledová kompresní terapie také pomáhá lymfatickým funkcím, podporuje přísun kyslíku do svalů a pomáhá sportovcům rychleji se vrátit zpět ke sportovním činnostem.

Vibrační tepelná terapie

venom-back-overview-1_optimized

Vibrační tepelná terapie pomáhá zmírňovat bolest, která omezuje sportovní výkony. Kombinace tepla a vibrací uvolňuje ztuhlé a namožené svaly. Použitím tepelně vibrační terapie se snižuje riziko zranění před sportovní činností, protože se svaly před zátěží zahřejí a stimulují. Během terapie s vibračními tepelnými návleky Venom je možné volně se pohybovat a provádět běžné denní aktivity.

Elektrostimulace

179

Elektrostimulace stimuluje svaly a nervy pomocí elektrických výbojů o různých frekvencích a intenzitách. Přístroj nejprve naskenuje svaly a přizpůsobí intenzitu elektrických výbojů pro nejefektivnější stimulaci. Elektrostimulátor uvolňuje svalové napětí, zmírňuje bolest svalů a pomáhá sportovcům s regenerací po trénincích nebo závodech. Elektrostimulátor je také možné používat během cvičení, protože kombinace dobrovolných kontrakcí a kontrakcí vytvořených elektrosimulátorem pomáhá tvořit svaly, zahřívat je a zvyšovat sílu a odolnost.

Regenerace svalů z pohodlí domova pomocí regeneračních pomůcek je velice snadná a účinná. Regenerační pomůcky je možné si vypůjčit v půjčovně Sport Recovery a vyzkoušet si, která z těchto pomůcek je pro vás nejlepší volbou.