Regenerace svalů z pohodlí domova? Lze to jednodušeji než si myslíte!

Tomáš Chlup v Kompresní lymfodrenážní terapiiNormatec

"Život sportovců je plný náročných tréninků, příprav na závody, závodů a bohužel i zranění. Regenerace je pro každého sportovce velice důležitá, protože během procesu regenerace se svaly zvětšují a sílí. Bez adekvátní regenerace se sportovní výkony nebudou zlepšovat, postava se nebude měnit a tělo nebude mít energii na další sportovní činnosti. Jde regenerovat jednoduše i z domova? A jak předejít zraněním? Na tyto otázky si v tomto článku odpovíme."

Regenerace je činnost, která je velice časově náročná. Regenerační pomůcky, které lze používat z pohodlí domova ušetří mnoho času, během terapie můžete pracovat, dívat se na oblíbený pořad, číst si nebo jen relaxovat. Více o regeneraci, a proč je důležitá si můžete přečíst zde.

Jaké jsou možnosti regenerace z pohodlí domova?

Kompresní lymfodrenážní terapie

foto-t_optimized.-chlup-2

Kompresní lymfodrenážní kalhoty jsou skvělou regenerační pomůckou, kterou je možné používat z pohodlí domova. Použití je jednoduché, stačí si navléknout lymfodrenážní kalhoty, zapnout řídící jednotku, zvolit si intenzitu a čas terapie a relaxovat. Vyvíjení tlaku na bolavé a unavené partie je známe již po staletí (klasické masáže) a právě kompresní lymfodrenážní kalhoty využívají tlak v přerušovaných intervalech. Přerušovanou kompresí se podporuje cirkulace krve a odvádí se škodlivé látky vytvořené po cvičení z těla. Jejich používáním se urychlí zotavení, sníží se svalové napětí, zmírní se otoky a zánět a zlepší se tělesný oběh, který přispívá ke správné funkci srdce i svalů.

O využití kompresní lymfodrenážní terapie ve sportovní regeneraci si můžete přečíst zajímavý článek, který si pro Vás připravil Martin Schmiedl.

Vibrační terapie

img_0859_optimized

Masážní vibrační pistole kombinuje vibrace a klasickou masáž a dokáže propracovat povrchová i hluboká svalová vlákna. Díky ní je možné namasírovat téměř celé tělo kdekoli a kdykoli. Sportovcům pomáhá jak po cvičení, kdy zmírňuje bolest svalů, ztuhlost a podporuje prokrvení svalů k rychlejší regeneraci, tak před sportováním, kdy účinně zahřívá svaly. Masážní pistole má dle studií vliv na zlepšení rozsahu pohybu sportovců. Masážní vibrační pistole je vhodná pro každodenní použití z pohodlí domova, a díky vyměnitelným nástavcům je masáž ještě kvalitnější.

Ledová kompresní terapie

home-patients-and-athletes_optimized

Ledová kompresní terapie je kombinací chladu, komprese a odpočinku a je díky ní urychlen přirozený obnovovací mechanismus lidského těla. Po poranění pohybového aparátu tělo zahájí mnoho fyziologických reakcí k ochraně okolních tkání a jednou z nich je také zánět.  Kompresní ledovou terapií je snižován zánět a otok v oblasti poranění čímž je zmírňována bolest v dané oblasti. Ledová kompresní terapie také pomáhá lymfatickým funkcím, podporuje přísun kyslíku do svalů a pomáhá sportovcům rychleji se vrátit zpět ke sportovním činnostem.

Vibrační tepelná terapie

venom-back-overview-1_optimized

Vibrační tepelná terapie pomáhá zmírňovat bolest, která omezuje sportovní výkony. Kombinace tepla a vibrací uvolňuje ztuhlé a namožené svaly. Použitím tepelně vibrační terapie se snižuje riziko zranění před sportovní činností, protože se svaly před zátěží zahřejí a stimulují. Během terapie s vibračními tepelnými návleky je možné volně se pohybovat a provádět běžné denní aktivity.

Elektrostimulace

179

Elektrostimulace stimuluje svaly a nervy pomocí elektrických výbojů o různých frekvencích a intenzitách. Přístroj nejprve naskenuje svaly a přizpůsobí intenzitu elektrických výbojů pro nejefektivnější stimulaci.  Elektrostimulátor uvolňuje svalové napětí, zmírňuje bolest svalů a pomáhá sportovcům s regenerací po trénincích nebo závodech. Elektrostimulátor je také možné používat během cvičení, protože kombinace dobrovolných kontrakcí a kontrakcí vytvořených elektrosimulátorem pomáhá tvořit svaly, zahřívat je a zvyšovat sílu a odolnost.

Regenerace svalů z pohodlí domova pomocí regeneračních pomůcek je velice snadná a účinná. Regenerační pomůcky je možné si vypůjčit v půjčovně Sport Recovery a vyzkoušet si, která z těchto pomůcek je pro vás nejlepší volbou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení