Hypervolt VS Theragun: Která masážní vibrační pistole je nejlepší pro vaše zotavení?

 hypervolt-2-pro-serious-relief

"Bez ohledu na to, jestli jste profesionální sportovec nebo sportovní nadšenec, vždy existuje způsob, jak své sportovní výkony zlepšit. V dnešní době si více sportovců začíná uvědomovat důležitost regenerace."

Masáže jsou běžné pro profesionální sportovce jako běžce, cyklisty, či fotbalisty, ale pro nás ostatní jsou stále trochu luxusem. Dobrou zprávou je, že existují přístroje, které, jsou snadno dostupné a jejich použití není složité. Teď už si nemusíte objednávat schůzku, abyste získali sladké, relaxační poklepání podobné švédskému masážnímu salonu. Stačí jen vzít svoji (samozřejmě nabitou) masážní pistoli, vybrat si nástavec a začít se masírovat v místech, kde potřebujete odstranit své bolesti a nepohodlí. Existuje mnoho masážních pistolí na trhu zaměřených na DOMS a denní svalové bolesti, ale dva z nejpoužívanějších modelů jsou Hypervolt Pro 2 od Hyperice a Theragun Pro od Therabody.

Hypervolt 2 Pro i Theragun Pro jsou skvělé masážní vibrační pistole, ale která je lepší? 

Abychom to zjistili, vzali jsme tyto dvě masážní pistole pro své denní masážní potřeby. Masážní přístroje jsme používali, když jsme se vrátili z posilovny, během volného času po konci pracovního dne nebo jsme potřebovali připravit svaly na lakrosový zápas, ale také naopak uvolnit svaly po zápase. Pokusili jsem se odstranit své trigger pointy, které nám způsobovali bolesti a omezovali nás během fyzických aktivit. Ve zkratce se snažíme zjistit, který z těchto přístrojů je lepší pro běžné použití.

Prémiové produkty jako Hypervolt Pro 2 a Theragun Pro jsou skvělé ve srovnání s ostatními masážními pistolemi. V tomto testu si srovnáme tyto dvě masážní vibrační pistole, abychom zjistili, který přístroj je pro vaše zotavení nejlepší.

1. Kolo: Výkonnost

Výkon je pro masážní vibrační pistole klíčový. Hypervolt 2 Pro a Theragun Pro převyšují svým výkonem ostatní masážní pistole na trhu. Pokud jde o čísla, obě masážní pistole vyvinou sílu 27 KgS minimálním nepohodlím jsme se snadno dostali k bolestivým oblastem pomocí obou přístrojů, ale ergonomičtější Theragun Pro s nastavitelným úhlem hlavy byl mezi námi preferovanější. Vyzkoušeli jsme oba stroje na maximální rychlost a i když Hypervolt dosáhl většího počtu úderů za minutu až 2700 rpm, Theragun dosáhl maxima na 2400 rpm. Při takových rychlostech bylo těžké rozeznat rozdíly mezi stroji. Museli jsme tedy vzít potaz hloubku amplitudy - hloubku úderu do svalu, kde Theragun má o 2 mm větší amplitudu než Hypervolt 2 Pro. Body pro Theragun Pro přinesla i náhradní vyměnitelná baterie, která zaručí nepřetržitý provoz, když jej potřebujete. Vítěz 1. kola testu Sport Recovery: Theragun Pro

hypervolt-lead-1634822923

 2. Kolo: Desing

Při prvním rozbalení jsme si všimli větší hmotnosti každé masážní pistole a dostupných nástavců. Je třeba poznamenat, že oba tyto modely jsou nabízeny značkami Therabody a Hyperice v premium kvalitě, takže jsou výrazně těžší než jejich menší modely, které mají méně výkonné motůrky a menší počet funkcí. Navzdory těší  hmotnosti jsme však jak Theragun Pro, tak Hypervolt 2 Pro cítily v ruce mimořádně dobře a bylo velmi snadné dosáhnout na všechny potenciální svalové skupiny bez námahy. Trojúhelníkový tvar rukojeti Theragun Pro však usnadňoval dosažení vzdálených trigger pointů, například na zadní straně hamstringu. V kombinaci s vyměnitelnými nástavci se lze pohodlně dostat kamkoliv je potřeba. Silikonová rukojeť Hypervolt 2 Pro byla dostatečně pohodlná, ale jeden bod úchopu nemůže konkurovat ergonomické trojúhelníkové rukojeti Theragunu Pro. Vítěz 2. kola testu Sport Recovery: Theragun Pro

3. Kolo: Cena

Pro mnohé bude cena rozhodujícím faktorem. Jak již bylo řečeno, Hypervolt 2 Pro i Theragun Pro jsou prémiové produkty a jejich cena je vyšší než u jiných masážních pistolí. Theragun Pro se v současné době prodává za 16 490 Kč a Hypervolt 2 Pro za 10 990 Kč. V tomto kole zvítězil Hypervolt. 
Vítěz 3. kola testu Sport Recovery: Hypervolt 2 Pro

Ve Sport Recovery pro vás máme širokou nabídku masážních pistolí od značek Hyperice i Therabody, takže si u nás vybere opravdu každý. Profesionální a prémiové masážní pistole naleznete v naší nabídce masážních vibračních pistolí zde.

 4. Kolo: Využití

Přenosnost masážní vibrační pistole je klíčovým faktorem, zvláště pokud chcete masážní pistoli brát s sebou na tréninky, nebo s ní cestovat. Při zakoupení Theragunu Pro dostanete v balení přenosný kufřík, do kterého se kromě masážní pistole vejde také veškeré příslušenství. Hyperice nabízí také přenosný kufřík, ale ten si musíte dokoupit zvlášť. Při připočtení ceny kufříku k pořizovací cenně Hypervolt 2 Pro to ale stále vychází levněji než pořízení Theragunu Pro. Nové prémiové modely Hypervolt 2 Pro i Theragun Pro nabízejí delší výdrž baterie. Theragun pro je dodáván se dvěma vyměnitelnými bateriemi, které určitě použijete, pokud zapomenete nabíječku nebo budete potřebovat několika hodinový nepřetržitý provoz. Stojí také za zmínku, že Hypervolt 2 Pro je mnohem tišší než Theragun Pro. Je to jeden z klíčových důvodů, proč je Hypervolt velmi oblíbeným produktem pro zákazníky, kteří si kupují masážní pistoli pro domácí použití např. u sledování televize. Masáž s tímto přístrojem tedy nepřitahuje pozornost. Vítěz 4. kola testu Sport Recovery: Hypervolt 2 Pro

hypervolt-2-pro-power-progress

Bonusové kolo: Připojení k mobilní aplikaci

Dnes jsme v době, kdy se snažíme, aby jsme měli věci co nejjednodušší a ideálně, aby to šlo udělat z našeho chytrého telefonu. Proto jsme se jako bonusové kolo rozhodli vybrat, jak moc dobře se nám bude pracovat s masážní pistolí, když jí propojíme s oficiální mobilní aplikací od výrobců. V tomto testu jsme vzali v potaz i samotné uživatelské rozhraní aplikací. Jak Hyperice, tak Therabody nabízí možnost propojení svých regeneračních pomůcek s vaším chytrým telefonem, abyste mohli připojené pomůcky ovládat přímo z vašeho telefonu. Oba výrobci nabízejí v aplikacích přednastavené rutiny, podle kterých můžete regenerovat. Tyto rutiny jsou u každé značky trochu jiné. U Therabody jsou více zaměřené na lifestyle, krásu a wellnes. Zatímco u Hyperice je to více zaměřené pro sportovce a Vaší inspirací mohou být rutiny slavných sportovců. Myslíme si, že tady je to velice individuální a pro nás se v tomto kole stala vítězem aplikace od Hyperice a její propojení s masážní pistolí Hypervolt 2 Pro. Vítěz bonusového kola testu Sport Recovery: Hypervolt 2 Pro

Hypervolt 2 Pro vítězí v testu Sport Recovery: 3-2

Hypervolt 2 Pro zvítězil v našem malém testu, což znamená, že je za nás lepší volbou pro širší skupinu lidí. Theragun Pro nabízí lepší výkon a je také dobrou volbou, hlavně pro fyzioterapeuty co mají mohutnější klient. Pamatujte, že produkty od Hyperice i Therabody jsou skvělými regeneračními pomůckami, ale je třeba mít na paměti, že nejdůležitější je mít kvalitní základ (kvalitní strava, dlouhý spánek a dobré vypořádání se stresem) pro kvalitní regeneraci. Je samozřejmé, že sportovec musí mít kvalitní základ. Dobrý spánek, strava a zvládání stresu jsou důležité faktory, které potřebujete k dobré regeneraci. Pokud chcete vědět o masážních pistolích více, neváhejte nás kontaktovat. Masážní vibrační pistole je také možné vypůjčit v půjčovně Sport Recovery. 

Masážní vibrační pistoli si můžete pronajmout zde

Přečtěte si také:

Autor článku: Sport Recovery