VII. artroskopické sympozium s mezinárodní účastí

symposium

Dne 14. 4. 2023 se již tradičně bude konat v prostorách Hotelu Vienna House Easy v Plzni další, již sedmý, ročník artroskopického sympozia na téma Poranění vazů a menisků kolena u sportovců – současné trendy v terapii a rehabilitaci. Toto téma je velice aktuální, protože narůstá počet dospělých, ale i dětských sportovců s tímto poraněním.

Tento rok je jedinečný ze dvou důvodů, prvním důvodem je, že toto sympozium je poprvé v České republice pořádané Artroskopickou akademií, z.s.. Artroskopická akademie, z.s. se věnuje převážně cenově dostupným a kvalitním odborným vzděláváním lékařů zaměřeným na artroskopii velkých kloubů. V zahraničí je toto vzdělávání uskutečňováno ve formě artroskopických kadaverózních kurzů. Druhým důvodem je, že se tohoto sympozia zúčastní nejen špičkový odborníci Artroskopické akademie, z.s. z České republiky, ale i zahraniční specialisté, kteří se touto problematikou intenzivně zabývají. Českými přednášejícími budou například MUDr. Jana Cibulková, Mgr. Vít Živný (fyzioterapeut a kondiční trenér Martiny Sáblíkové), Prof. MUDr. Petr Zeman, Ph.D., MBA a PhDr. Michal Rukavička (vedoucí fyzioterapeut FC Viktoria Plzeň) a zahraničními MUDr. Lukáš Hanák, Prof. Dr. Tomasz Piontek, Dr. Maciej Karaczun a MUDr. Ján Grauzel.

Artroskopického sympozia se zúčastní jak lékaři, tak fyzioterapeuti, kteří jsou nedílnou součástí péče o pacienty s poraněním kolenních vazů a menisků. Spojením lékařů a fyzioterapeutů na takovýchto akcích je velmi přínosné a je tím umožněno podávat tu nejlepší péči pacientům.

Oficiální pozvánka na VII. artroskopické sympozium ortopedie

Sport Recovery si na artroskopickém sympoziu připravuje pro účastníky workshop, kde si budou moct vyzkoušet regenerační pomůcky, které používá PhDr. Michal Rukavička, při své práci se svými pacienty, aby zefektivnil jejich léčbu a pacienti se tak rychleji vrátili do tréninku.