PhDr. Michal Rukavička, cert. DNSP

img_7190_optimized

Fyzioterapeut PhDr. Michal Rukavička, cert. DNSP je hlavním fyzioterapeutem fotbalové reprezentace ČR-U21 a fyzioterapeutem a kondičním trenérem A týmu FC Viktoria Plzeň. V roce 2018 si otevřel privátní ordinaci Fyzioterapie Rukavička.

Od roku 2010 do roku 2012 pracoval jako fyzioterapeut U15-U21 v klubu AC Sparta Praha. V roce 2012 se stal fyzioterapeutem a kondičním trenérem eventů NIKE a reprezentace ČR v plážovém fotbale. Ve stejném roce se také stal fyzioterapeutem a kondičním trenérem A týmu FC Dinamo Tbilisi. V roce 2016 působil jako kondiční trenér a fyzioterapeut fotbalové reprezentace ČR. Pět let také působil v FC Viktoria Plzeň jako fyzioterapeut a kondiční trenér A týmu.

"Za nejdůležitější faktor v komplexní terapeutické intervenci považuji nalezení co nejideálnějšího vstupu do pacientovi problematiky a rychlé pochopení jeho posturálně lokomočního stereotypu. Pokud tento posturálně lokomoční stereotyp, kde je patologický jev, korigujeme svalovou funkcí v globálních vzorech pohybu, máme šanci v komplexní terapii nápravy, zbavit se obtíží a dosáhnout pozitivního terapeutického efektu." - PhDr. Michal Rukavička, cert. DNSP

Vybraná vzdělání v oboru: 

PNF Metody:

Sportovní fyzioterapie a trénink:

Klinická manuální fyzioterapie: 

Kinesiotaping:

  • 2018 - Cross Taping/Balance taping czech (Powered by BB Tape- Korea- prof. J. Lee, Prof. S. Choi/Balance Taping International/)
  • 2015 - Kinesio Taping® Clinical concept and advanced taping methods (KINESIO TAPING® ASSOCIATION INTERNATIONAL, KTA association, Dr. Kenzo Kase via Mgr. Peroutka, CKTI)

Odborné stáže, aktivní účast na konferencích a milníky: 

  • 2022 - XXV. Národní kongres ČSOT- Česká Společnost pro ortopedii a traumatologii- Téma- Komplikace v rehabilitaci po artroskopiích kolena (Clarion Congress Hotel, Praha)
  • 2021 - VI. artroskopické "live surgery" sympózium- Téma- Zásady fyzioterapie v časném pooperačním období po rekonstrukci LCA a Zásady fyzioterapie v pozdním pooperačním období po rekonstrukci LCA a návrat ke sportu (Vienna House Easy Pilsen, Plzeň)
  • 2019 - Národní kongres Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii- Téma- Svalová zranění ve vrcholovém sportu (Parkhotel, Plzeň)
  • 2019 - Akademie Individuálních Sportů Západočeského kraje- Téma- Klinická sportovní fyzioterapie a regenerační procedury sportovní medicíny (AIS- Plzeň)
  • 2014 - Dynamic Neuromuscular Stabilization Certified Practitioner (Rehabilitation Prague School- prof. Pavel Kolář)
  • 2011- REGISTRACE- Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru fyzioterapie - MZČR

Všechna vzdělání v oboru PhDr. Michala Rukavičky, cert. DNSP naleznete zde: Vzdělání PhDr. Michala Rukavičky, cert. DNSP

Sleduj Michala Rukavičku na Instagramu: @fyzioterapierukavicka

Webové stránky: https://www.fyzioterapierukavicka.cz/

Využití regeneračních pomůcek v praxi:

ezgif.com-gif-maker_1

img_7229_optimized