Sport Recovery na Mistroství Evropy v box lacrosse 2022!

EM_2022_headergrafik

Mistrovství Evropy v box lacrosse

Mistrovství Evropy v box lacrosse se s ročním zpožděním konalo 30. července – 6. srpna 2022 v Německém Hannoveru. Sport Recovery se stala oficiálním partnerem regenerace Mistrovství Evropy v box lacrosse 2022 a zároveň také poskytla regenerační pomůcky jako jsou kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec a masážní vibrační pistole. V Hannoveru byla přítomna fyzioterapeutka Markéta Krejzlová, která poskytovala odborné regenerační služby. 

36733090272_4f956e38fb_o_optimized

Český tým na Mistrovství Evropy

Hráči z České republiky se ve skupině B utkali s Německem, Polskem a Slovenskem, kde zvítězili nad Polskem a Slovenskem. Český tým tak postoupil do čtvrtfinále, kde zvítězil nad Švýcarskem. Poté následovalo semifinále s Anglií, po vyrovnaném zápase Češi podlehli 12:13. Posledním zápasem byl zápas o třetí místo s Finskem, který skončil vítězně a český tým si tak z mistrovství Evropy odvezl bronzovou medaili.

Sport Recovery je dodavatelem regeneračních pomůcek pro Českou lacrossovou reprezentaci. Regenerační pomůcky tak momentálně mohou využívat hráči na probíhajícím mistrovství světa ve field lacrosse do 21 let v Limerick v Irsku.

Co je to lacrosse?

Lacrosse je hra, která se začala hrát před několika sty lety indiány v oblasti Velkých jezer. V současnosti existuje několik variant lacrossu a to field lacrosse, box lacrosse, ženský lacrosse, český lacrosse a intercrosse. Jednotlivé varianty se od sebe liší velikostí hrací plochy, počtem hráčů, velikosti branek, a hlavně povolenými způsoby bránění soupeře. Cílem hry je dopravit malý míček do soupeřovy branky hájené brankářem. Míček hráči nosí, nahrávají a chytají pomocí lacrossové hole. Chceš hrát lacrosse? Tak se koukni k nám do týmu!