Jaké jsou benefity kompresních kalhot Normatec?

 kompresní-terapie-1_optimized_optimized

Jaký je ideální přístroj pro regeneraci a do jakého investovat své peníze? Rozhodování je složité, protože nabídka je široká a všichni prodejci tvrdí, že jejich produkt je ten nejlepší. Cílem Sport Recovery je pomoci zákazníkům s tímto problémem a podávat pravdivé informace o všech produktech, jako například o kompresních kalhotách Normatec.

No a co, že to vlastně Normatec je?

Normatec jsou profesionální kompresní kalhoty, které fungují na principu vzduchové komprese. Využívají mechanismus, který se ve sportu používá od nepaměti. Aplikaci tlaku na specificky zatěžovaná místa totiž známe z mnoha nejrůznějších tradičních metod jako je například klasická masáž. 

Více o vzduchové kompresi si můžete přečíst v článku o využití kompresních terapie ve sportovní regeneraci od Martina Schmiedla.

2_optimized

Jaké jsou výhody používání kompresních kalhot Normatec?

Snížení otoku a zánětu

Jedním z hlavních důvodu, proč sportovci a sportovní nadšenci používají kompresní kalhoty Normatec je to, že Normatec pomáhají snížit otok a zánět. Otok se objeví vždy po těžkém i lehkém zranění, a právě zde kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec odvedou skvělou práci. Normatec nabízí masážní techniky založené na přirozené fyziologii, které pomáhají právě při otocích. Zánět u sportovců se v posledních letech důkladně zkoumal a je spojován s řadou výkonnostních a zdravotních problémů. Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec nesnižují pouze zánět, ale také pomáhají snížit svalové napění, čímž je zkrácena doba zotavení. 

Rychlejší regenerace svalů

Snížení zánětu a otoku pomáhá k rychlejšímu zotavení svalů a následně ke zmírnění bolesti a nepohodlí. Kompresní kalhoty Normatec pomáhají zkrátit dobu zotavení a napomáhají tak k lepším sportovním výkonům. Rychlejší regenerace poskytuje více času na trénink a umožňuje kvalitnější sportovní výkony, což je především pro sportovce velkou výhodou. Nezáleží na tom, jestli jste profesionální nebo rekreační sportovec, zkrácení doby zotavení poskytne více času na váš sport. Právě to je jednou z klíčových výhod kompresních lymfodrenážních kalhot Normatec

Snížení rizika opožděného nástupu bolesti svalů

U mnoha sportovců může nastat opožděný nástup bolesti svalů, který narušuje tréninkový plán a zkracuje čas strávený na trénincích. Především pro vrcholového sportovce je to opravdu velký problém. Kompresní kalhoty Normatec používají kompresi k urychlení regenerace svalů, což eliminuje riziko opožděného nástupu bolesti svalů.

Zvyšují rozsah pohybu a flexibilitu

Zvýšený rozsah pohybu je důležitý pro širokou škálu sportů jako jsou silové sporty, atletika či míčové sporty. Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec pomáhají zvyšovat rozsah pohybu dolních končetin.

Zlepšují tělesný oběh

Špatná cirkulace krve je spojena s řadou zdravotních problémů. Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec pomáhají zlepšit cirkulaci, což napomáhá celkovému zotavení. Zlepšení oběhu přispívá ke správné funkci srdce i svalů.

Regenerace odkudkoliv!

Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec můžete díky ovládací jednotce s dobíjecí 15V lithiovou baterii používat opravdu odkudkoliv a kdykoliv. Díky tašce přes rameno si můžete Normatec vzít kdykoliv sebou a pohodlně regenerovat. 

img_0701_optimized

Je potřebné si uvědomit, že sportovní výkony nebudou bez odpovídající regenerace kvalitní. Fyzický i psychický odpočinek je pro sportovce velice důležitý, a proto je kvalitní zotavení zásadní pro dosažení dlouhodobých sportovních cílů. Základem pro každého sportovce je dlouhý, kvalitní spánek a vyvážená strava. Kompresní lymfodrenážní kalhoty Normatec dokážou urychlit regeneraci a zotavení po cvičení nebo po námaze.

V případě, že vás kompresní kalhoty Normatec nezaujali, nezoufejte! V nabídce kompresní terapie pro vás máme i kompresní lymfodrenážní kalhoty od profesionálních značek Aerify a Therabody (výrobce vibrační masážní pistole Theragun). Kompletní nabídku kompresní terapie naleznete zde: Kompresní terapie od Sport Recovery.

Pokud potřebujete více informací, neváhejte nás kontaktovat. Kompresní kalhoty Normatec je také možné si vypůjčit v půjčovně Sport Recovery.

Autor článku: Sport Recovery