10 nejčastějších (ale největších) chyb, které sportovci dělají při používání regeneračních pomůcek

img_5030_optimized

Není tajemstvím, že regenerační pomůcky jsou pro sportovce velmi důležité, a proto je používají nejen po cvičení, ale i závodech či zápasech. Na trhu je mnoho regeneračních pomůcek a pro mnoho sportovců je těžké najít tu správnou. V tomto článku naleznete 10 nejčastějších chyb, kterých byste se měli vyvarovat při používání regeneračních přístrojů.

Regenerační pomůcky nejsou používány konzistentně

Regenerační přístroje by se měly používat každý den, nezávisle na tom, jestli se cítíte unavení nebo vás něco bolí. Pokud budete zařízení používat jen jednou za čas, přínos bude minimální.

Nesprávné používání regeneračních pomůcek

Nesprávné používání regeneračních přístrojů může způsobit více škody než užitku. Ujistěte se, že jste si pečlivě přečetli pokyny pro používání. Existují i různé techniky pro používání přístrojů a je důležité se je správně naučit, protože jinak nebudou tak účinné a je možné že nebudou fungovat vůbec. 

O správných pomůckách pro Grastonovu metodu si můžete přečíst v našem článku zde: Grastonova metoda: jak taková terapie vypadá a při jakých bolestech může pomoci?

graston-1_optimized

Používání regeneračních přístrojů s nesprávnou intenzitou

Použití regeneračních přístrojů s příliš vysokou nebo nízkou intenzitou může být neúčinné. Je důležité najít tu správnou úroveň intenzity pro dosažení nejlepších výsledků. Ideální intenzita se u každého člověka může lišit.

Netrpělivost

Regenerační pomůcky nedělají zázraky a na výsledky je nutné si nějakou dobu počkat. Regenerační proces trvá určitý čas, a tak nepočítejte, že se po jednom sezení budete cítit lépe. Je to dlouhodobý proces a pokud budete regenerovat správně a pravidelně, vaše výkony se budou zlepšovat dříve. Buďte tedy při používání regeneračních zařízení trpěliví, aby vám pomůcky ukázaly, co dokáží.

Nedodržování regeneračního plánu

Další častou chybou, kterou sportovci dělají je, že nemají regenerační plán. Pokud používáte více regeneračních pomůcek, regenerační plán vám pomůže s pravidelností používání. Pokud tento plán nemáte, může to vést k nadměrnému užívání, což může přinést více škody než užitku. 

Nadužívání masážních pomůcek

Pravděpodobně jste slyšeli, že nadužívání regeneračních přístrojů může být kontraproduktivní nebo nebezpečné. Ve skutečnosti nadměrné užívání regeneračních pomůcek může opravdu zpomalovat sportovní výkony.

Výběr nesprávného zařízení

Na trhu je mnoho druhů regeneračních pomůcek, a proto je před koupí důležité udělat si průzkum a najít takový přístroj, který je pro vaše potřeby nejvhodnější. To znamená, že je nutné brát v úvahu sport, který děláte, jak často trénujete, jaká zranění a jaké bolesti máte. Před koupí si tedy důkladně zjistěte, jaká regenerační pomůcka je pro vás nejlepší! Ve Sport Recovery vám nabízíme regenerační a masážní pomůcky od ověřených výrobců! Pomůcky jsou používané po celém světe v předních profesionálních organizacích jako jsou např. NBA, NHL, UFC, NFL, ale také v týmech AC Milán, LA Lakers, Paris Sants-Germain a mnoho dalších. Jsme také oficiálním dodavatelem regeneračních pomůcek pro většinu českých národních týmů. Proto našim pomůckám můžete v klidu důvěřovat. Pokud si nevíte rady, můžete nás kontaktovat a my vám s výběrem pomůžeme.

Nekvalitní stravování a spánek

Vaše tělo potřebuje dostatek správných živin k podpoře regenerace. Tělu je nutné dodávat palivo, které potřebuje ke správné funkci a regeneraci. Pokud tělu tyto živiny nebudete dodávat, žádný regenerační přístroj vám nepomůže. Spánek je také velmi důležitý pro zdraví a má obrovský dopad na fyzický výkon a celkovou kvalitu života, a proto je nedílnou součástí regenerace.

Přečtěte si také článek: 7 důvodů, proč je nutné optimalizovat spánek pro lepší sportovní výkony

rukáv_optimized

Nevíte, kdy vyhledat odbornou pomoc

Pokud stále bojujete s určitou bolestí svalů, je nutné vyhledat odbornou pomoc. Je mnoho důvodů, proč tato bolest může nastat, a ne všechny lze vyřešit pomocí regeneračních přístrojů. Pokud vás neustále něco bolí, nebo se i po použití těchto přístrojů necítíte lépe, je nutné vyhledat odbornou pomoc. 

V případě, že potřebujete odbornou pomoc, můžete se obrátit na fyzioterapeuty, se kterými spolupracujeme a plně jim důvěřujeme! 

Nesledování pokroku

V neposlední řadě je sledování pokroku jednou z nejdůležitějších věcí, kterou byste měli dělat. Tento pokrok vám pomůže zjistit, jak dobře na vás regenerační přístroje působí a jestli stojí za to je nadále používat. Sledováním pokroku můžete také snadno zjistit, jaký regenerační přístroj je nejúčinnější pro rychlé zotavení těla, a jaký konkrétní přístroj vám pomáhá rychleji se vrátit k tréninkům.