3 odborné tipy, jak nejlépe využívat masážní vibrační pistole

noup_optimized_optimized

"Věděli jste, že terapie pomocí masážní vibrační pistole se nazývá „perkusivní terapie“. Proč se tomu vlastně říká perkusivní terapie? Perkusivita je dopadání hlavice masážní pistole na svaly těla, kdy hlavice pistole zasáhne do těla tisíckrát za minutu."

Dostali jste jako dárek novou masážní vibrační pistoli? Nebo jste se právě rozhodli, že je čas na podporu regenerace? V tomto článku je několik tipů odborníků, jak z masážní vibrační pistole vytěžit maximum. Ale než masážní vibrační pistoli zapnete, uvědomte si, že i když se zdá, že použití tohoto přístroje je jednoduché, existují správné způsoby, jak ji používat – a pár odborných rad může pomoci ke správné regeneraci a lepšímu zotavení.

Vždy poslouchejte své tělo

Naslouchání svému tělu je klíčové pro správnou regeneraci. Pokud je masáž bolestivá, měli byste s ní okamžitě přestat. Plné kontrolování masážní vibrační pistole a vyvíjení tlaku na různé části těla je klíčové pro správné zotavení. Pracujte s různými intenzity tlaku, dokud se nebudete cítit dobře a pamatujte – masáž může být trochu nepříjemná, ale nikdy ne bolestivá! Vyzkoušejte Theraface Pro pro masáž obličeje.

Pokud budete cítit ztuhlost a bolest svalů, dopřejte si rychlou před tréninkovou masáž masážní vibrační pistolí. I několik sekund pomůže uvolnit napětí před začátkem tréninku, takže až se začnete hýbat, bude to méně bolestivé, protože se masáží zvýší průtok krve do dané oblasti. Zahřát před tréninkem by se měl každý, především pokud celý den sedí v práci nebo doma. Masážní pistole nejsou jen pro profesionální sportovce, kteří trénují několikrát denně, jsou skvělou pomůckou pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání a chtějí se rychle připravit na svůj oblíbený sport.

nástavce_optimized

Měňte nástavce

Pokud jde o nástavce na hlavici masážní vibrační pistole, neexistuje univerzální návod na použití. Samozřejmě existuje mnoho návodů, jaký nástavec používat na určitou část těla, ale vždy záleží na individuálním pocitu. Se svou masážní vibrační pistolí neváhejte experimentovat a zkoušejte různé nástavce i masážní techniky, protože až poté zjistíte, co vyhovuje vašemu tělu nejvíce. Během masáže se ujistěte, že ve věnujete celé svalové skupině, a nejen jednomu svalu. Začněte u staženého svalu a postupujte – budete překvapeni, jakou plochu za krátkou dobu propracujete a jak skvělý pocit budete z masáže mít.

Kontrolujte masážní vibrační pistoli

To může být občas těžké, ale je důležité vědět, že vibrační masážní pistole mají několik frekvencí vibrací a je nutné dávat pozor, aby se vaše tkáně příliš neporušily. Co je nejdůležitější – užívejte si masáž a myslete na všechny benefity, které touto masážní získáte!